Lip 28

Zioła i herbatki na zaburzenia w oddawaniu moczu

Praktycznie każdemu zdarzyło się odczuwać dyskomfort spowodowany z zaburzeniami przy oddawaniu moczu. Bardzo często ignorujemy te dolegliwości i czekamy aż ‘’samo przejdzie’’, mimo że są one bardzo bolesne i niekomfortowe. Z problemami dotyczącymi dróg moczowych zdecydowanie częściej muszą radzić sobie kobiety, co jest wynikiem odmiennej budowy układów moczowych u kobiet i mężczyzn. Oczywiście, istnieje szereg prostych działań profilaktycznych, które pozwalają uniknąć problemów z oddawaniem moczu, jednak nie zawsze są one wystarczająco skuteczne. Wówczas należy sięgnąć po produkty pozwalające na pozbycie się tej dolegliwości.

DiabetofortJednym z najczęściej zalecanych preparatów leczniczych jest Diabetofort. Jest to produkt przygotowany na bazie roślin: owocni fasoli, liści brzozy, kłączy perzu, liści jeżyny fałdowanej i owocu róży. Zazwyczaj stosowany jest on przy zaburzeniach w oddawaniu moczu, ale nie tylko. Diabetofort mogą stosować również osoby, które mają rodzinną predyspozycję do cukrzycy. Wówczas występuje on jako wspomagający środek moczopędny, który w znacznym stopniu zmniejsza tendencję do wzrostu cukru po posiłku. Jednak stosowanie go w takim celu wymaga konsultacji z lekarzem.

Oczywiście, Diabetofort może powodować działania niepożądane, zwłaszcza u osób wrażliwych na wysoką zawartość tanoidów. Warto również pamiętać, że istnieje szereg przeciwwskazań przed wzięciem tego leku.