Kwi 13

Zbawienne właściwości zielonej herbaty

Pochodzi z Chin i spośród innych gatunków herbaty wyróżnią ją możliwie najmniejszy proces utleniania. Ma niezwykle ważne działania zdrowotne dla ludzkiego organizmu. Oprócz tego występuje w wielu ciekawych smakach (często z doatkami suszonych owoców, kwiatów lub przypraw). Herbata zielona z dodatkami, bo o niej mowa, zdobywa coraz szersze grono zwolenników, nie tylko ze względu na jej wyjątkowy smak, lecz również zbawienne działanie.

Przede wszystkim, zielona herbata ma działanie antybakteryjne i zwalczające wirusy. Wszystko to za sprawą wysokiej zawartości taniny, która w dużym stopniu działa antyseptycznie, niszcząc drobnoustroje.

W herbacie zielonej występują również duże pokłady, bowiem,  stanowią one ok. 30% masy liściastej, znanego antyutleniacza jakim jest galusan. Wykazuje on o 20 razy silniejszą skuteczność jak witamina C.

Herbata zielona działa również podobnie do kawy, pobudza, dodaje energii. W przeciwieństwie do najchętniej spożywanego z rana czarnego napoju, zielona herbata nie wypłukuje minerałów, przeciwnie, jest bogatym źródłem ich występowania. Picie herbaty zielonej zapewni suplementację takich związków mineralnych jak: wapń, mangan, magnez, sód, miedź, krzem, jod, dodatkowo, wysoka zawartość fluoru, sprawia, że herbata zielona ma również istotny wpływ na stan naszego uzębienia i może wykazywać duże właściwości pomagające zwalczać próchnicę.

Kolejnym ważnym działaniem zielonej herbaty, jest jej duży udział przy odchudzaniu. Regularne spożywanie tego naparu, sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej.

Herbata zielona jest zatem przysmakiem, który nie tylko dostarcza nam walorów smaków, pomoże nam schudnąć, doda energii i zadba o nasze zdrowie.