Lip 10

Szałwia lekarska – cudowne, wszechstronnie działające zioło

 

Szałwia znana jest od bardzo dawna i chętnie stosowana jest zarówno w kuchni, w farmakologii oraz w kosmetologii. Pochodzi ona z tej samej rodziny co bazylia, oregano czy lawenda i charakteryzuje się niskim wzrostem oraz szaro-zielonymi liśćmi pokrytymi meszkiem.

Skąd pochodzi szałwia lekarska?

Szałwia pochodzi znad Morza Śródziemnego i należy do grona najzdrowszych na świecie roślin. Charakteryzuje się bardzo dużą zawartością różnego rodzaju witamin i minerałów, które mają bardzo dobry wpływ na nasz organizm oraz nasze samopoczucie. Można ją znaleźć w składzie bardzo wielu kosmetyków, ponieważ doskonale pielęgnuje naszą skórę oraz idealnie rozprawia się z trądzikiem, łuszczycą czy grzybicą.

Herbata z szałwii lekarskiej

Herbata ze wspaniałej szałwii bardzo dobrze wspiera działanie naszego organizmu i może być stosowana zarówno w zdrowiu jak i w chorobie. Obniża poziom cukru we krwi, wzmaga apetyt i świetnie wspomaga trawienie. Ponadto zwalcza również wszelkiego rodzaju infekcje i zakażenia, a także ogranicza potliwość, dlatego często dodawana jest do składu dezodorantów i antyperspirantów. Jest również idealnym rozwiązaniem w przypadku nieprzyjemnych dolegliwości miesiączkowych oraz w trakcie menopauzy.