Kwi 13

Rozsmakuj się yerba mate

W poszukiwaniu nowych smaków i orzeźwiających napoi, które dają energię a jednocześnie nie szkodzą zdrowiu coraz więcej Polaków chętnie sięga po napoje, które przywędrowały do nas z południa. Jednym z nich, który staje się wyjątkowo popularny jest yerba mate.

Yerba mate to tradycyjny, znany w Ameryce Południowej od wielu wieków wywar z liści ostrokrzewu paragwajskiego. Jego właściwości są bardzo pożądane. Doskonale gasi pragnienie a jednocześnie pobudza i daje energię o wiele skuteczniej niż najmocniejsza nawet kawa.

Nic więc dziwnego, że napój ten pokochali wszyscy, od zapracowanych biznesmenów po wstające ze świtem mamy. Ty również możesz przekonać się o jego niezwykłych właściwościach.

Poza odpowiednią, dopasowaną do Twoich potrzeb mieszanką wyposażyć musisz się w specjalne naczynie do zaparzania yerba mate oraz rurkę do picia (bombillę). Wszystkie te niezbędne akcesoria oraz mieszanki w wielu różnych wariantach zaoferuje Ci dobry sklep z yerba mate.

Z pewnością szybko przyzwyczaisz się to tego doskonałego napoju, choć jego smak może początkowo wydawać się nieco dziwny i egzotyczny.

Yerba to doskonały napój, który pobudza a jednocześnie nie szkodzi – warto jej skosztować.