Paź 20

Pokrzywa i skrzyp – cudowny duet na piękne włosy

pokrzywaMarzysz o gęstych, lśniących włosach? Wypróbuj sprawdzony sposób blogerek i codziennie przez okres dwóch miesięcy pij wywar z pokrzywy i skrzypu. Jak to działa?

Popularnie nazywana przez blogerki w internecie „skrzypokrzywa” to napar z saszetki pokrzywy i skrzypu. Właściwości obu tych ziół są bardzo dobrze poznane i doskonale odpowiadają na potrzeby osób posiadających problemy z włosami.

Kiedy warto sięgnąć po pokrzywę i skrzyp?
Jeśli Twoje włosy są matowe, przerzedzone i bardzo szybko się przetłuszczają, powinnaś rozpocząć kurację ziołami. Możesz je pić, a także stosować w formie płukanek. Miej jednak na uwadze fakt, że pokrzywa może zmieniać kolor blond włosów, dlatego jeśli zauważysz nieciekawy odcień – zaprzestań wykonywania płukanek tym ziołem i przejdź na rumianek.
Działanie skrzypu i pokrzywy

Pokrzywa i skrzyp oczyszczają organizm z toksyn. Wspomagają nerki i metabolizm. Dodatkowo posiadają witaminy z grupy K i E oraz przeciwutleniacze. Ponadto siarkę, żelazo i fosfor, które są niezbędne do budowy zdrowych mieszków włosowych. Flawanoidy i śluzy poprawiają gospodarkę hormonalną. Oba zioła znacząco zmniejszają wypadanie włosów i dlatego są podstawowymi składnikami szamponów oraz suplementów diety zapobiegających temu zjawisku.