Kwi 28

Niedobory witamin i minerałów w trakcie diety

Nadwaga lub otyłość to problem co drugiej kobiety po 30- tym roku życia. Stosowane przez kobiety diety przynoszą krótkotrwały efekt, a następstwem niekontrolowanego ograniczenia jedzenia jest brak magnezu, potasu i kwasu foliowego.

Zioła na odchudzanie uzupełniające foliany

Foliany odpowiadają za prawidłową pracę układu pokarmowego. Niedobór ich prowadzi do tycia, nawet przy niskokalorycznej diecie. Herbata odchudzająca z miętą pieprzową, pokrzywą i korzeniem mniszka lekarskiego regulują niedobory folianów w organizmie. Pozytywny wpływ na utratę zbędnyck kilogramów mogą mieć również inne zioła odchudzające.

Dieta nie tylko dla urody

Nadwagę i otyłość nie wolno rozpatrywać tylko w kategoriach estetycznych. Następstwem zbyt dużej ilości kilogramów może być między innym:

– cukrzyca,

– nadciśnienie tętnicze,

– choroba wieńcowa.

Odchudzanie się to proces, który powinien pomóc zmienić nawyki żywieniowe. Dieta dwu- lub trzytygodniowa nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Mimo wysiłku w szybkim czasie wraca się do wagi sprzed diety. Herbaty na odchudzanie przede wszystkim regulują procesy trawienne oraz są źródłem składników odżywczych, których brakuje w ubogo energetycznej diecie. Diety odchudzające ubogie są w foliany, których niedobór szczególnie jest niebezpieczny dla kobiet, które planują zajście w ciążę.