Lis 14

Muira pauma – charakterystyka rośliny

muira-puamaW lasach amazońskich rosną rośliny o bardzo pozytywnym wpływie na nasz organizm. Jedną z nich jest tak zwana Muira puama – sporej wielkości drzewko, z którego wyciągi pomagają w wielu schorzeniach. Co jeszcze warto wiedzieć o tej roślinie?

Pochodzenie
Drzewko to – jak już wspominaliśmy – rośnie w lasach deszczowych Amazonii. I choć rośnie w dość trudno dostępnym terenie, to nietrudno je zauważyć. Roślina ta może osiągnąć nawet 5 metrów wysokości, co jest związane z gęstością zalesienia w tym rejonie świata.

Wygląd zewnętrzny
Muira puama to – jak wspominaliśmy – bardzo wysoka roślina. Jej kwiaty w pewnym sensie przypominają dobrze nam znany jaśmin. Jednak w lecznictwie najczęściej wykorzystywany jest korzeń rośliny, który zwyczajnie się mieli i dodaje do różnych specyfików.

Ciekawostki
Roślina ta jest zwyczajowo nazywana „drzewkiem potencji”. Jest to związane z bardzo silnym oddziaływaniem składników czynnych rośliny na męskie libido. Co więcej – specyfiki oparte na tej roślinie charakteryzują się bardzo dużą szybkością działania. Nawet po pół godzinie widać efekty…

Warto dodać, że wszystkie aspekty lecznicze tej rośliny nie zostały do końca zbadane. Jak na razie trwają badania laboratoryjne, które mają w tym pomóc.