Sty 28

Miłorząb japoński w medycynie i kosmetyce

gingko biloba do zaparzaniaWłaściwości gingko biloba znane są od wieków. Przede wszystkim podkreśla się dobroczynne działanie wyciągu z miłorzębu japońskiego na pracę umysłu (aby uzyskać dobre efekty możemy np. zaparzyć herbatę z ginkgo biloba). Jednak wymieniając właściwości ginkgo biloba nie sposób nie wspomnieć o jego wpływie na urodę.

Opóźnia starzenie

Ginkgo biloba zawiera wiele flawanoidów, które zwalczają wolne rodniki. Dzięki temu komórki – zarówno nerwowe, jak i skórne – nie niszczeją i przez dłuższy czas zachowują młodość i sprawność. Stosując preparaty kosmetyczne z wyciągiem z miłorzębu opóźniamy procesy starzenia.

Poprawia krążenie

Zawarte w wyciągu z miłorzębu składniki aktywne znacząco poprawiają ukrwienie skóry. Dzięki temu jest ona lepiej dotleniona, co widocznie przekłada się na jej promienny wygląd i jędrność. Preparaty na cellulit zawierające wyciąg z miłorzębu działają efektywniej od tych, które bazują jedynie na sztucznych związkach nie występujących naturalnie.

Ratuje pękające naczynka

Dla osób posiadających skórę naczynkową, jedną z najbardziej interesujących właściwości ginkgo biloba okaże się jego zdolność do uszczelniania naczyń krwionośnych. Dzięki temu zmniejsza się wrażenie przekrwionej skóry, jest ona bardziej napięta i wypoczęta. Ginkgo biloba jest polecane także jako składnik preparatów pod oczy.