Kwi 29

Jakie zioła na poprawę krążenia wybrać?

Już przy pierwszych objawach problemów z krążeniem warto przedsięwziąć odpowiednie kroki i sięgnąć po środki wspomagające pracę serca i całego układu krążenia.

glog-dwuszyjkowy-2

Objawy kłopotów z krążeniem

Do pierwszych objawów kłopotów z krążeniem należą zimne dłonie i stopy. To dlatego, że są one usytuowane najdalej od serca, które pompuje krew do innych części ciała. Nie należy lekceważyć tych objawów. Wystarczy znajomość podstawowych ziół, by stworzyć zdrowy napar wspierający układ krążenia.

Jakie zioła na poprawę krążenia?

Decydując się na zakup ziół na poprawę krążenia, możemy wybrać gotowe mieszanki, albo sporządzić napój samodzielnie. Najlepsze zioła na krążenie to: kwiatostan głogu, szyszka chmielu, liście melisy, ziele serdecznika, korzeń kozłka lekarskiego. To najczęściej występujące zioła w gotowych mieszankach.

Cenny kwiatostan głogu

Najcenniejszych środkiem z wyżej wymienionych jest kwiatostan głogu. To cudowna roślina, która obniża ciśnienie krwi, wspiera pracę serca czyniąc ją bardziej wydajną. Z kwiatostanem głogu powinny zaprzyjaźnić się osoby cierpiące na żylaki lub znajdujące się w grupie ryzyka. To niezaprzeczalnych zalet głogu należy cena – suszone zioła kupimy w aptece lub sklepie zielarskim już za kilka złotych. Jak widać, źródło zdrowia jak zwykle znajduje się w naturze.