Kwi 14

Herbata czerwona dobra dla zdrowia

Czerwona herbata jest doskonale znana wszystkim, którzy dbają o zdrowie i szczupłą sylwetkę. Nie bez powodu nazywana jest „naturalnym pogromcą tłuszczu”. Ma charakterystyczną barwę oraz niepowtarzalny, korzenny aromat. Nie da się jej pomylić z żadnym innym gatunkiem herbaty,

Herbata czerwona pu-erh zalecana jest osobom, które pragną pozbyć się nadmiaru kilogramów. Napar z czerwonej herbaty przyśpiesza pracę jelit, pobudza wytwarzanie soków żołądkowych. A więc w rezultacie przyśpiesza pracę naszego metabolizmu, dzięki temu łatwej się nam chudnie… Ale oczywiście to nie jedyna zaleta czerwonej herbaty.

Dzięki właściwościom moczopędnym pu-erh pomaga oczyścić nasz organizm z toksyn. Wzmacnia odporność naszego organizmu, dzięki temu jesteśmy mniej podatni na drobne infekcje. Ma też dobroczynny wpływ na stan naszego uzębienia. Herbata czerwona zawiera fluor, który chroni nasze zęby przed próchnicą.

Polecana jest osobom, które mają problem z układem krążenia. Herbata pu-erh  pomaga obniżyć ciśnienie tętnicze oraz poziom złego cholesterolu. Poprawia krążenie.

Ponadto wpływa na poprawę pamięci i koncentrację. Na filiżankę tego napoju powinny skusić się osoby, którym dokucza obniżony nastrój i chandra.