Cze 16

Czym są kwitnące herbaty

Polacy piją coraz więcej herbaty. Dla dużej części osób potrafi ona zastąpić obecnie nawet kawę, która w większości przypadków jest nadużywana.  W sklepach pojawia się coraz więcej różnych rodzajów herbat. Dużą popularnością cieszy się herbata kwitnąca.

Kwitnące herbaty – charakterystyka
Herbata kwitnąca jest królową wśród herbat. Ręcznie zbierane liście herbaty są zawijane ręcznie w niewielkiej wielkości kulki. Przed zalaniem ich gorącą wodą wyglądają bardzo niepozornie. Jednak jak zostanie zalana gorącą wodą w szklance tworzy się ogromny spektakl. Listki herbaty będą się pomału rozwijały tworząc niezwykłe wydarzenie.

Niepozorna na początku kuleczka herbaty pomału się rozwija, tworząc kolejno pączek, aby na samym końcu ukazał się nam przepiękny kwiat. Po rozwinięciu się kwitnącej herbat oprócz tego, że można nacieszyć się przepięknym wyglądem szklanki, mamy możliwość skosztowania wspaniałego napoju.

Herbata kwitnąca – rodzaje
Herbata jest dostępna we różnych rodzajach. Podobnie jak zwykłą herbatę, kwitnące herbaty są dostępne w odmianie czarnej, czerwonej i zielonej. W zależności od jej rodzaju, będziemy potrzebowali różnego czasu, który jest niezbędny do jej odpowiedniego zaparzenia.